Zegarki LCD: z nimi się nie spóźnisz

zegarki lcd

Maj to okres kojarzony zwykle z trzema ważnymi wydarzeniami o których w tym okresie dość często słyszymy. Po pierwsze – egzaminy maturalne, po drugie – pierwsze Komunie Święte, po trzecie – Dzień Matki.

Spróbujmy nad tym wszystkim nadążyć!

Egzaminy maturalne rozpoczynają się zazwyczaj zaraz po długim majowym weekendzie, który maturzyści mogli w stu procentach wykorzystać na naukę. Jest to w końcu ważny element życia każdego człowieka, który w większości przypadków decyduje o naszej przyszłości. Oczywiste jest, że dla jednych jest to bardziej ważne, a dla drugich mniej, nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie ów dokumentu, wiece może w życiu ułatwić. W całej Polsce o tej samej godzinie, uczniowie zasiadają do ławek, aby rozpocząć egzaminy. Niektórym zdecydowanie przydałyby się zegarki LCD, może wtedy byliby punktualnie w wyznaczonym miejscu. Jednak czym byłby dzień, bez choć jednego poślizgu. Kończą się matury, a w między czasie widzimy na ulicach na biało ubrane dzieci. Rozpoczyna się „prezentowe” szaleństwo, kwiaciarnie są oblegane w celu zamówienia bukietów, wystawy sklepowe zawalone komunijnymi bombonierkami itd. Takie mamy czasy, że Pierwsza Komunia Święta stała się jedną z największych i najbardziej kosztownych rodzinnych imprez. Przede wszystkim ze względu na wymagania i oczekiwania rodziców, co do wyboru sali, a także dzieci, w kwestii prezentów. Świat oszalał, po prostu stanął na głowie. Laptopy, tablety, quady, smartphony – to już niemal norma, jeśli chodzi o listę zamówień, a rowery czy zegarki LCD odeszły w niepamięć, już nie są modne. Niestety nie pozostaje nam nic innego, jak przyzwyczaić się do takiego przebiegu sprawy, a nawet nastawić na to, że za kilka lat będą to jeszcze droższe wydatki. Pojawią się nowe wynalazki, o których nam się jeszcze nawet nie śniło.

Kwiatki dla Mamy…

Ostatnim majowym świętem, jest święto naszych Mam. I tu kolejne zakupowe szaleństwo, może mniej szalone niż Komunia, ale jednak na mieście wzmożony ruch, ludzie biegają z kwiatami i prezentowymi torebkami. Nic dziwnego, w końcu Mama jest tylko jedna, to jej wszystko zawdzięczamy, to ona nas wychowała, rozpieszczała, gotowała obiadki…ba! Nadal jest w stanie to robić i często zapomina, że jej maluch, nie jest już taki mały, że potrafi radzić sobie sam, ma swój dom, żonę i rodzinę. Kwestie Mamy jako teściowej akurat pomińmy. Wiemy jak to jest i prawdziwie uparta Mama i tak postawi na swoim.
Jest to jedno z tych świąt w roku o którym nigdy nie powinniśmy zapominać, bez względu na wszystko. Nawet jeśli jesteśmy daleko, wystarczy chwila rozmowy, która jest teraz możliwa na wiele różnych sposobów bez względu na to gdzie się aktualnie znajdujemy. Chwila na to, by usiąść przed komputerem i zamówić kwiaty przez Internet z dostawą do domu. Za to możemy dziękować wynalazcy sieci, dzięki któremu teraz żadna odległość nie jest nam straszna przy tak rozwiniętej technologii. O Mamie trzeba pamiętać zawsze, nawet kiedy jej zabraknie i zamiast wręczania kwiatów, włożymy je do wazonu i zapalimy przy nich znicz.

Leave a Reply