W jakich przypadkach nie zadziała nasze ubezpieczenie samochodu Ruda Śląska?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC wykupowane jest po to, żebyśmy w przypadku spowodowania zdarzenia na drodze, nie musieli wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że ochrona obejmie nas zawsze. Istnieje bowiem szereg sytuacji, w których OC nie będzie obowiązywać.

Jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających

Przede wszystkim nasze OC nie zadziała, gdy w chwili, gdy spowodowaliśmy wypadek lub stłuczkę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W momencie przyjazdu policji, na pewno zostaniemy przebadani alkomatem. Jeśli nasze zachowanie będzie wzbudzać podejrzenia, a alkomat nic nie wykaże, policja skieruje nas na badania krwi w celu sprawdzenia, czy nie zażywaliśmy substancji psychotropowych lub innych środków odurzających. Nie mówiąc już o konsekwencjach prawnych takiej jazdy. Oprócz tego, będziemy musieli zapłacić, jeśli spowodowaliśmy szkody środowiskowe. Może się to objawić, jeśli na przykład została zniszczona cysterna i paliwo dostało się do środowiska. Będziemy musieli wtedy zapłacić za dokonane zniszczenia z własnej kieszeni. Firmy mogą dodatkowo wykupić polisę środowiskową, jednak osoby prywatne nie mają takiej możliwości i u nich na pewno ubezpieczenie samochodu Ruda Śląska nie zadziała w takiej sytuacji.

Kiedy jeszcze nie zadziała nasze OC?

Nie będziemy mogli skorzystać z ubezpieczenia OC w momencie, gdy przygotowywaliśmy się lub braliśmy udział w wyścigu samochodowym, gdy doszło do zderzenia. Poza tym, ważne jest również posiadanie aktualnych badań technicznych, ponieważ gdy towarzystwo ubezpieczeniowe udowodni, że pojazd nie był sprawny, nie wypłaci odszkodowania. W przypadku aktualnych badań technicznych, nie ma takiej możliwości. Oprócz tego na pewno ubezpieczyciel postawi weto na wypłacenie pieniędzy, jeśli został przekroczony czas pracy kierowców zawodowych i w tym czasie zdarzył się wypadek. Dobrze jest się zapoznać, jakie jeszcze wyłączenia na nasze ubezpieczenie samochodu Ruda Śląska ma towarzystwo ubezpieczeniowe, na które chcemy się zdecydować. Im więcej bowiem wyłączeń, tym większe zagrożenie, że ostatecznie i tak będziemy musieli płacić odszkodowanie osobom przez nas pokrzywdzonym, z własnej kieszeni.

Leave a Reply