Ubezpieczenia komunikacyjne Ruda Śląska. Nie daj się oszukać

ubezpieczenia komunikacyjne ruda śląska

Uczestniczyłeś w wypadku? Powinno ci przysługiwać odszkodowanie. O jego wysokości decyduje rzeczoznawca oddelegowany z firmy ubezpieczeniowej. Nie zawsze jego kalkulacje zgadzają się ze stanem faktycznym samochodu. Często są niższe niż być powinny. Jak nie dać się oszukać?

Miałeś wypadek, zachowaj spokój

Strach nie jest dobrym doradcą i paraliżuje nasze działania. Często tracimy trzeźwy ogląd sytuacji. Jak się zachować, kiedy zdarzył się wypadek? Po pierwsze nie wpadajmy w panikę. To najgorsze co może się przytrafić. Trzeba wziąć dwa głębokie wdechy i spróbować wszystko na chłodno przekalkulować. Niezależnie, czy byliśmy poszkodowanym, czy sprawcą warto w pierwszej kolejności spróbować się dogadać. Oczywiście jeśli w zdarzeniu nie było żadnych poszkodowanych, bo wtedy trzeba wzywać policję. Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby, lepiej spisać porozumienie i załatwić wszystko na miejscu. Nie ma sensu wzywać policji, bo to wiąże się z dodatkowym stresem i możliwością otrzymania mandatu i punktów karnych. Poza tym wydłuża czas załatwienia sprawy, a wypełnione i podpisane zgłoszenie wystarczy, by załatwić wszelkie formalności z ubezpieczycielem. Kiedy uda się nam dogadać, trzeba powiadomić ubezpieczyciela i załatwić holowanie. Chyba, że szkody nie są tak duże i można wrócić samodzielnie. Jeśli mieliśmy ubezpieczenia komunikacyjne Ruda Śląska z wykupionym AC, przysługuje nam odszkodowanie na naprawę auta. Tu wchodzi do gry rzeczoznawca, który wycenia wielkość szkód i szacuje koszt naprawy. Nie zawsze jednak jego szacunki są prawidłowe. Działa on w interesie firmy ubezpieczeniowej, której nie jest na rękę wypłata dużych środków. Co w takim wypadku zrobić?

Poszukaj innego rzeczoznawcy

Można skorzystać z wyceny innego specjalisty z uprawnieniami. Coraz więcej firm oferuje tego typu usługi na ubezpieczenia komunikacyjne Ruda Śląska. Wystarczy znaleźć pośrednika, który zajmie się wszystkim od A do Z. Wyceni samochód przez zewnętrzną firmę, załatwi wszystkie formalności, pomaga w napisaniu pisma do ubezpieczyciela. Jeśli to nie pomoże, sprawę można skierować do sądu. Znalezienie odpowiedniej firmy, która przejmie te obowiązki nie jest trudna. Jest coraz więcej poszkodowanych klientów, którzy starają się otrzymać zastrzyk gotówki. Na szczęście takie kwestie coraz częściej kończą się sukcesem. Sądy niejednokrotnie przyznają rację klientowi, a nie firmie ubezpieczeniowej. Dlatego warto wziąć sprawę w swoje ręce, jeśli rzeczywiście opinia biegłego wydaje się niesłuszna.

Leave a Reply