Trzy powody, dla których kochamy Mazdy

Mazdy to bardzo dobre i zarazem nowoczesne samochody. Wyróżniają się pod wieloma względami. Już ich sam wygląd robi wrażenie, ale fani motoryzacji doceniają także inne ich zalety, jak np. nowoczesny silnik i zaawansowane technologie. Za co ludzie pokochali te japońskie samochody?

Atrakcyjna sylwetka

Mazdy robią ogromne wrażenie. Mają płynną linie nadwozia i lekką sylwetkę, która podoba się niemal wszystkim. Ich twórcy inspirowali się japońską filozofią KODO, która oznacza Duszę Ruchu. W trakcie prac inspirowano się ruchem gepardów. To właśnie w oparciu o obserwację tych dzikich zwierząt stworzono coś co sprawia wrażenie lekkiego i dynamicznego. Płynna linia nadwozia, a do tego lekko zaokrąglone reflektory i chromowane wnętrze bardzo przypadają do gustu. Trudno jest przejść obojętnie koło takich modeli. Są dopieszczone praktycznie w każdym elemencie. Nic dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Samochody są jednocześnie piękne i dynamiczne. Tym samym łamią powszechnie utarte schematy, które do tej pory brano pod uwagę. Wcześnie każdy uznawała podział na samochody bezpieczne i stylowe. Mazdy spełniają te obie wytyczne.

Niski poziom spalania

Mazdy są nowoczesne jeśli chodzi o ich mechanizm działania. Nie spalają zbyt dużo paliwa. Są zbudowane ze stosunkowo lekkiej blachy, dzięki czemu samochód nie jest zbyt ciężki. Zastosowanie nowoczesnego silnika powoduje, że auta są bardzo wydajne. W efekcie nie zużywa się tak dużo paliwa, a użytkownicy mogą sporo zaoszczędzić. Nie bez znacznie jest zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest system i-stop. Polega on na tym, że kiedy samochód jest w trakcie dłuższego postoju, wyłącza się silnik, a jego ponowne uruchomienie jest bardzo proste. W tym czasie pobór paliwa jest praktycznie niezauważalny. To pozwala na znaczne oszczędności sięgające nawet 60 proc. Jadąc na dłuższej trasie można w ten sposób wiele zyskać i to dosłownie. Technologia jest przydatne także podczas stania w korkach. Kiedy inni kierowcy z zaniepokojeniem wpatrują się w poruszający się wskaźnik paliwa, osoby siedzące za kółkiem Mazd są wyjątkowo spokojne.

Nowoczesne technologie

Nie bez znaczenie jest także zastosowanie nowoczesnych technologii znacznie poprawiających bezpieczeństwo na drodze. Przydatny jest m.in. driver alert, czyli system wykrywający znużenie kierowcy. Jego działanie polega na tym, że kiedy kierowca staje się zbyt senny, włącza się sygnał alarmowy. Pomocny jest również system wspomagający hamowanie, czy asystent pasa ruchu.
Zobacz jak prowadzi się Mazdy, umów się na jazdę próbną: http://zabrze.mazda-dealer.pl/

Leave a Reply