Telebimy pomocne przy organizacji konferencji plenerowych

telebimy

Organizacja konferencji w plenerze to spore przedsięwzięcie, żeby mu sprostać, trzeba zająć się wieloma rzeczami: zapewnić materiały promocyjne, zorganizować zaplecze sanitarne, zadbać, by wszystkie informacje i dane były widoczne dla uczestników.

Zadbaj o transparentność

Żeby uczestnicy i prelegenci byli zadowoleni, trzeba stworzyć im odpowiednie warunki. Prezentowane dane powinny być widoczne dla wszystkich. Oczywiście najlepiej przygotować materiały ze wszystkimi ważniejszymi informacjami, ale żeby wykładowca mógł jasno wyrazić swoje myśli dobrze jest, by jego materiały były widoczne dla wszystkich gości imprezy. Dobrze sprawdzają się telebimy. Za ich pomocą można wyświetlić ważniejsze rzeczy. W porównaniu do projektorów, które były używane jeszcze niedawno, tutaj zyskujemy większy i bardziej czytelny obraz. Uczestnicy mogą ze spokojem zapoznać się z prezentowanymi informacjami, nawet jeśli stoją na samym końcu. Wszystko jest przejrzyste. To sprawia, że stare technologie są stopniowo wypierane przez nowoczesne. Nic w tym dziwnego, bo zarówno organizatorom, jak i gościom zależy na tym, by konferencja była dobrze zorganizowana. Najważniejsze są dobrze opracowane dane. Poza tym, jeśli wszystko będzie czytelne będzie można o tym dłużej podyskutować i zastanowić się nad konkretnym zagadnieniem. Być może uda się dojść do konkretnych wniosków.

Telebimy a projektory

Telebimy coraz częściej pojawiają się na konferencjach naukowych, gdzie zajmują miejsce projektorów. Czy to aby na pewno dobre rozwiązanie? Telebimy, choć są bardzo zaawansowane technologicznie, to jednak ich organizacja jest większym problemem. Trzeba je zainstalować, czuwać nad ich działaniem. Mają jednak plusy – z powodzeniem mogą działać na zewnątrz. Są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie straszny im deszcz, zimne temperatury. Ich konstrukcja jest bardzo przemyślana. Pod tym względem są dużo praktyczniejsze. Stosuje się je najczęściej na konferencjach o dużej renomie, natomiast w przypadku mniejszych eventów rzadziej korzysta się z telebimów. Częściej wykorzystuje się zwykłe projektory, które jest zdecydowanie łatwiej uruchomić, zajmują też mniej miejsca. Jednak lepiej używać ich w pomieszczeniach. Projektorów raczej nie stosuje się na zewnątrz, bo deszcz może je uszkodzić. Wprawdzie zdarzają się spotkania na dworze, na których używa się takich sprzętów, jednak zdecydowanie należą one do mniejszości. Można się na to zdecydować tylko wtedy, kiedy za oknem jest ciepło i bezchmurnie. Oczywiście tuż po prezentacji należy schować urządzenie, by przypadkiem ktoś go nie uszkodził. Z telebimem nie ma takiego problemu, bo jest on przystosowany do pracy w różnych warunkach, jednak jego dostarczenie to duże przedsięwzięcie logistyczne. Jeśli organizujemy większe konferencje sporadycznie, to najlepiej skorzystać z usług firmy, która wypożyczy sprzęt na czas imprezy. Wtedy nie będziemy mieli problemu związanego z przechowywaniem i składowaniem urządzeń.

Leave a Reply