Spektakularne i niezbędne kurtki motocyklowe

kurtki motocyklowe

Najlepsze stroje na motocykl można kupić w bardzo różnych wersjach, ale trzeba je kupić koniecznie. Wsiadanie na motocykl bez odpowiedniego zabezpieczenia swojego ciała przed urazami jest po prostu nierozsądne.

Co jest najistotniejsze?

Najważniejsze nie jest, oczywiście, to, jak wygląda nasz strój motocyklowy, a dużo ważniejsze jest to, czy posiada on atesty, które gwarantują bezpieczeństwo. Musimy posiadać ochraniacze, specjalne protektory na najbardziej narażonych miejscach, czyli na łokciach, kolanach, plecach, a także ramiona. Dodatkową ochronę zapewnij sobie także dla swoich dłoni i stóp, do tego służą rękawice oraz buty. Sprawdź dokładnie, czy kurtki motocyklowe, które oglądasz posiadają protektory właśnie w tych ważnych miejscach. One mogą uchronić Cię przed niezwykle bolesnymi urazami, które pojawiają się przy każdym wypadku, jeśli wcześniej nie zadbamy o ochronę na najwyższym poziomie. Pamiętaj, że szukając strojów motocyklowych nie masz patrzeć na stylistykę, a musisz patrzeć na parametry. Wygląd również się liczy, każdy z nas chce się, jak najlepiej prezentować, ale nie może być to ważniejsze od bezpieczeństwa i wygody. Koniecznie przymierz lub, jeśli kupujesz w Internecie to dokładnie wymierz wszystkie rozmiary, żeby strój był, jak najbardziej wygodny, żebyś mógł pokonać w nim długie dystanse bez obtarć i tym podobnych. Szukaj w sprawdzonych i polecanych sklepach, które oferują towar najlepszych producentów. Nie warto ryzykować kupowania używanej odzieży na motocykle, ponieważ nie znamy jej zużycia. Z tymi ubraniami jest trochę, jak z samochodami, czasem nie wiemy, że auto miało stłuczkę, a wpływa to na jakość funkcjonowania a także na bezpieczeństwo użytkowania. Kurtki motocyklowe powinny być kupowane nowe, bo wtedy mamy gwarancję, że wszystkie atesty są nadal aktualne i ze spokojem możemy wsiąść na motor w takim stroju.

W daleką drogę

Oprócz protektorów odzież motocyklowa powinna też posiadać chociażby membranę. Ta powłoka, która znajduje się pomiędzy podszewką, a wierzchnią warstwą naszego stroju, zapewnia nam odprowadzanie wilgoci z naszego ciała na zewnątrz, ale również działa, jako ochrona przed przedostawaniem się na przykład kropli deszczu do wewnątrz. Wzmacnia to zdecydowanie komfort użytkowania, ponieważ nie pocimy się tak intensywnie. To kolejna cecha, o jakiej warto pamiętać, gdy wybieramy kurtki motocyklowe. Na pewno lepiej jeździ się bez uczucia gorąca i pocąc się. Kurtki, spodnie, buty, rękawiczki to zdecydowanie ważne elementy, ale jest jeszcze jeden, o jakim nie wspomnieliśmy, mianowicie kask. Bez niego absolutnie nigdy i pod żadnym pozorem nie wsiadaj na motocykl, a najlepiej nawet na rower również. Kask na motocyklu jest obowiązkowy i nie ma w tym nic dziwnego.

Dobra jazda

Tak zabezpieczony możesz wyruszyć w trasę, by przeżyć przygodę swojego życia. Bezpieczeństwo jest ważne, ale nie zapominajmy, że motocykl ma nam dać uczucie swobody i adrenaliny.

Leave a Reply