Sklep motocyklowy: Skóra bydlęca czy skóra z kangura? Który materiał wybrać?

sklep internetowy

Zastanawiasz się nad kupnem skórzanych akcesoriów, ale nie wiesz, z jakiego materiału wybrać ubrania motocyklowe? Warto przed zakupem jest sprawdzić z jakiego materiału są wykonane, dzięki czemu będziesz mieć pewność, czy są one idealne dla Ciebie.

Skóra z kangura idealnym materiałem?

Skóra z kangura jest materiałem wyjątkowym, który jest polecany przez producentów oraz motocyklistów. Ubrania wykonane z tego rodzaju skóry są bardzo wytrzymałe, a wynika to z faktu, że termoregulacja kangura odbywa się poprzez ogon oraz język, dzięki czemu na skórze kangura nie ma żadnych porów. Jakby tego było mało, to skóra z kangura jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju ścieranie i rozdarcia. Mimo upływających lat nie rozciąga się, jest miło w dotyku, a w dodatku przy tym dość cienka, co z kolei przekłada się na jej wagę. Oczywiście, niewielka grubość skóry nie wpływa na poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu motocyklista ma zapewnioną maksymalną ochronę. Warto tutaj dodać, że praktycznie każdy sklep motocyklowy posiada w swoim asortymencie produkty stworzone ze skóry kangura, jednak najczęściej tworzone są rękawice motocyklowe.

Skóra bydlęca to jakość i wygoda

Skóra bydlęca jest kolejnym bardzo wytrzymałym i odpornym na rozdarcia i uderzenia materiałem. Pamiętajmy jednak, że na rynku zdarzają się ubrania, które zostały uszyte źle wyprawionej skóry, co w efekcie prowadzi do szybszego eksploatowania materiału. Do kolejnych zalet skóry bydlęcej zalicza się jego wygoda oraz to, że dobrze przepuszcza powietrze. Ten stan rzeczy zdecydowanie obala mit, jakoby w upalne dni ubrani w skórę motocykliści się gotowali. Jest to nieprawda, ponieważ wszelkie kombinezony posiadają dodatkowe otwory wentylacyjne. Pamiętajmy również o tym, aby dostatecznie dbać o strój, który oferuje nam sklep motocyklowy, dzięki czemu będzie nam o służył przez lata. Warto tutaj wspomnieć o tym, że podczas dłuższego noszenia skóra bydlęca przystosowuje się do ciała, dlatego też bardzo wielu motocyklistów określa ją mianem tzw. „drugiej skóry”. Jeżeli więc poszukujesz wygody oraz wytrzymałości to postaw na ubrania ze skóry bydlęcej, a na pewno się nie zawiedziesz. Jeżeli zaś chodzi o ubrania, które najczęściej powstają z tego materiału, to ich wybór jest znacznie szerszy niż w przypadku skóry z kangura. Na rynku znajdziemy kurtki, spodnie, czy kombinezony.

Leave a Reply