Serwis blacharsko lakierniczy Zabrze: jak szybko naprawić samochód po wypadku?

serwis blacharsko lakierniczy

Choć wypadek nie jest niczym przyjemnym, trzeba sobie z tym poradzić. Samo załatwienie formalności na miejscu to jedno, ale usunięcie szkód później to zupełnie inna sprawa. Trzeba szybko pozbyć się problemu, bo samochód jest przecież niezbędnym narzędziem pracy.

Jak szybko załatwić problemy?

Przede wszystkim trzeba ocenić szkodę i zastanowić się co dalej. Jeśli stwierdzimy, że warto jest jeszcze inwestować w samochód, to znajdźmy dobrego mechanika. Jest to o tyle ważne, że w przypadku kolizji niektóre szkody magą być trudne do wykrycia, dlatego lepiej powierzyć samochód w ręce doświadczonych ludzi, którzy dysponują dobrej jakości sprzętem diagnostycznym. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować i usunąć usterki. Wiele punktów usługowych w razie wypadku pomaga załatwić wszelkie formalności z ubezpieczycielem, dzięki czemu bez większych problemów możemy w niedługim czasie cieszyć się sprawnym samochodem. W zależności od tego, czy przyjechaliśmy jako poszkodowany, czy sprawca wiążą się tym różne konsekwencje. Jeśli jesteśmy ofiarą, to zawsze będzie nam przysługiwać odszkodowanie. W przypadku, gdy do zdarzenia drogowego doszło z naszej winy na wypłatę środków z ubezpieczalni możemy liczyć tylko wtedy, kiedy zainwestowaliśmy w pełny pakiet łącznie z ubezpieczeniem AC. Warto o tym zawczasu pomyśleć, bo koszty usunięcia szkody są niemałe. Sam serwis blacharsko lakierniczy Zabrze to kwota rzędu kilkuset złotych. Czasem bardziej opłaca się wymieniać cały element niż inwestować w naprawę.

Co zrobić, kiedy ubezpieczyciel liczy za mało?

Nie zawsze wycena ubezpieczyciela jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Niejednokrotnie rzeczoznawcy zaniżają kwotę do wypłaty środków. Na szczęście i z tym można sobie jakoś poradzić. Wystarczy skorzystać z usług innej firmy, która również ocenia wielkość szkód. Jeśli różnica będzie spora, trzeba napisać pismo do podmiotu świadczącego ubezpieczanie z podaniem nowego kosztorysu. Ubezpieczyciel będzie musiał się do tego ustosunkować i zaproponować inne rozwiązanie. W przeciwnym wypadku można spróbować załatwić sprawę w sądzie. Wprawdzie będzie z tym trochę problemów i nerwów, ale wysiłek się zwróci. Żeby usprawnić sobie te sprawy, można skorzystać z firmy, która zajmie się tym wszystkim kompleksowo. Pomoże naprawić szkodę, załatwi formalności z ubezpieczycielem, a w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z pomocy prawnika, który jest na miejscu. Dzięki temu szybko będzie można załatwić sprawy, takie jak serwis blacharsko lakierniczy Zabrze, a także uzyskać pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Leave a Reply