Profesjonalne CV pomoże Ci w rozwiązaniu Twoich problemów

profesjonalne cv

W życiu borykamy się z różnego rodzaju problemami. Największe z nich dotyczą albo zdrowia albo pieniędzy. Niestety coraz częściej brakuje nam właśnie oszczędności, których nie możemy zdobyć, ponieważ rośnie bezrobocie i o dobrą pracę jest coraz trudniej.

Podnoś swoje kwalifikacje

To prawda, że w wielu rejonach Polski bardzo ciężko jest znaleźć zatrudnienie, zwłaszcza, jeśli ma się określone oczekiwania, nawet, jeżeli nie są one wygórowane. Przecież nie każdy chce pracować w sklepie i jest to zrozumiałe. Nie po to dana osoba kształci się przez długie lata, żeby potem pracować na stanowisku, które nie odpowiada w żaden sposób jej kwalifikacją. Nie mówiąc już o tym, że przy okazji jest bardzo nisko płatne. Bezrobocie to problem społeczny, z którym nasz kraj od dawna nie może się porządnie uporać. Nie każdy z nas skazany jest na brak pracy. Odpowiednio przemyślane poszukiwania na pewno przyniosą rezultaty w postaci wymarzonego miejsca pracy. Oprócz planu trzeba posiadać także determinację. Dzisiejsze czasy wymagają od nas najczęściej mobilności i możliwości dostosowania się do wymagań pracodawcy. Zdarza się, że ludzie przeprowadzają się za praca nawet w najdalsze zakątki kraju, wiele ludzi wyjeżdża również za granicę, jednak naszym zdaniem nie jest to konieczne dla uzyskania dobrej pracy. Dobrym czasem na przemyślenia strategii poszukiwania prac są studia. Wtedy to możemy odbywać różnego rodzaju dodatkowe szkolenia, które dla studentów są bardzo często bezpłatne. Podnosząc swoje kwalifikacje stajemy się konkurencyjni na rynku pracy, mamy szansę pokonać rywali na drodze kariery. Dziś do zatrudnienia zazwyczaj nie wystarczy tylko tytuł magisterski, trzeba wykazać się większą aktywnością na polu naukowym i społecznym.

Zareklamuj siebie

Posiadanie odpowiednich kompetencji, dodatkowych walorów oraz zapału do pracy może czasem nie wystarczyć. Może to trochę brutalne porównanie, ale szukając pracy musimy się zareklamować, prawie tak, jak reklamowane są produkty w telewizji. Nasza bierna postawa zniechęci każdego pracodawcę, nawet, jeżeli kwalifikacje będziemy mieć właściwe. Zacząć jednak należy od przygotowania dokumentu, który jest najważniejszym w trakcie szukania zatrudnienia. kreatorzykariery – Profesjonalne CV ułożone pod danego pracodawcę zdecydowanie zwiększa szansę, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. A na rozmowie pozostaje rozwinąć skrzydła i aktywnie wykazać, że to akurat my jesteśmy stworzeni na to stanowisko. Bez profesjonalnego CV niestety nie zdziałamy zbyt wiele, ponieważ prowadzący rozmowę będzie już od początku do nas uprzedzony. Jeżeli nasze CV zachwyci to zostaniemy uznani za osobę dokładną, kreatywną i odpowiedzialną. Pamiętajmy by skonsultować swoje CV z fachowcami, którzy zajmują się ich pisaniem. Oni najlepiej doradzą nam, jak wyeksponować nasze atuty. Nigdy w CV nie warto kłamać, ponieważ większość kłamstw łatwo jest wykryć, a wykryte kłamstwo zrobi bardzo złe wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Konstruujemy CV

W Curriculum Vitae znajdować się muszą niezbędne elementy, takie jak dane osobowe, dane edukacyjne, doświadczenie zawodowe, dodatkowe umiejętności i ukończone kursy, zainteresowania. Żeby zwrócić uwagę pracodawcy trzeba nie tylko wypisać pewne rzeczy, ale także warto je omówić. Rubryka doświadczenie zawodowe nie musi się ograniczać do nazwy stanowiska i czasu naszej pracy, dobrze jest dołączyć do niej krótki opis zakresu obowiązków, żeby nasz przyszły szef wiedział w czym mamy już doświadczenie i z jakimi zadaniami nie powinniśmy mieć problemów. Ciekawą kwestią jest również pole zainteresowania, czy tez hobby. Tak naprawdę mogłoby tej rubryki nie być w ogóle, bo przecież w pracy raczej nie jest ważne, czy zbieramy znaczki, czy uprawiamy wspinaczkę. Warto jednak dobrze przemyśleć, co wpiszemy w tym ostatnim polu, ponieważ to miejsce tworzy z nas określoną osobę w wyobraźni czytającego. Dane hobby łączy się stereotypowo z pewnymi cechami. Jeśli, więc chcemy podkreślić naszą aktywność i energię to nie piszmy, że kochamy grać w szachy, to kojarzy się z wysoką inteligencją i dokładnością, ale na pewno nie z werwą.

Leave a Reply