Pomoc prawna szkody komunikacyjne. Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Chwila nieuwagi, złe warunki atmosferyczne – dużo nie trzeba, by doszło do nieszczęścia. Później pojawia się cała masa problemów, z którymi trzeba sobie poradzić. Jedną z ważniejszych rzeczy jest doprowadzenie samochodu do dobrego stanu, by można nim było bezpiecznie podróżować. Niestety, bywa że wyceny przygotowane przez firmy ubezpieczeniowe są dalekie od prawdy.

Poczekaj na kosztorys

Wycena zaproponowana przez specjalistę z firmy ubezpieczeniowej powinna pokryć całkowity koszt serwisu zwłaszcza, kiedy do zdarzania doszło nie z naszej winy. Wówczas należy nam się odszkodowanie z polisy sprawcy. Niestety, zakłady ubezpieczeniowe bardzo często zaniżają koszty i podają nieprawdziwe dane. Celowo zaniżają ceny za części wymienne bądź nie wypisują wszystkich rzeczy koniecznych do zrobienia. To rodzi wiele problemów. Okazuje się, że nie dość, że zostaliśmy poszkodowani w wypadku komunikacyjnym, to jeszcze musimy do tego dopłacać. Na szczęście są sposoby, by się przed tym, uchronić. Pomoc prawna szkody komunikacyjne to coraz popularniejsza usługa. Wynika to z kilku powodów. Ludzie mają większą świadomość na temat przysługujących im praw. Do tego dochodzi jeszcze skala. Z roku na rok przybywa samochodów na drodze. Tym samym źle wyliczone kosztorysy są coraz częstsze, a firm, które pomagają w odzyskaniu należnych środków stale przybywa.

Co można zrobić?

Najważniejsze to nie wpadać w panikę. W takiej sytuacji sensownym wyjściem wydaje się zlecić wykonanie niezależnej wyceny firmie zewnętrznej. W ten sposób sprawdzimy, czy ubezpieczyciel dobrze ocenił szkody. Taki dokument jest również podstawą do tego, by zgłosić reklamację. Od otrzymanego pisma można się przecież odwołać. To najprostszy sposób, by zyskać należne środki. Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie pomoc prawna szkody komunikacyjne. Są kancelarie, które specjalizują się w tego typu usługach. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią firmą. Dobrze jest sprawdzić, jak długo działa ona w branży i czy może się pochwalić skutecznymi realizacjami. To ważne, bo to doskonały sposób na zweryfikowanie jej działalności. Warto sprawdzić, czy kancelaria jest na liście Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej D.A.S. W ten sposób przekonamy się, czy mamy do czynienia z profesjonalistami. Najlepiej, by kosztorysy były wykonywane w oparciu o uznany system Audatex, który jest honorowany przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. To znacznie zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Leave a Reply