Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Ruda Śląska: jak zadbać o swoje auto po stłuczce?

Każdemu może zdarzyć się stłuczka na drodze, niekoniecznie z jego winy. Dlatego dobrze wiedzieć, jak zachować się po całym zdarzeniu, żeby spokojnie można było naprawić swój samochód z ubezpieczenia OC sprawcy. Gdzie się zgłaszamy i jak wygląda procedura?

Musisz zgłosić zdarzenie do firmy ubezpieczeniowej

Przede wszystkim musisz zgłosić całe zdarzenie do firmy ubezpieczeniowej. Od zeszłego roku nie jest to już towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy, ale to, w którym wykupiliśmy swoje ubezpieczenie OC. Dzięki temu wiemy do kogo się zgłosić, a tam mają również wszystkie nasze dane. Musimy jednak podać dane sprawcy, jak podstawowe, osobowe informacje, dane samochodu oraz numer jego polisy ubezpieczeniowej i firmę, w której została zakupiona. To pierwszy krok, żeby likwidacja szkód ubezpieczeniowych Ruda Śląska była możliwa.

Poczekaj na przyjazd przedstawiciela firmy

Z wszelkimi naprawami musisz poczekać na przyjazd przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. Musi on bowiem udokumentować powstałe szkody, a następnie zrobić wycenę. To na jej podstawie będziemy mogli otrzymać późniejsze odszkodowanie. Nierzadko zdarza się, że pierwsza wycena jest zaniżona, więc jeśli wiemy, że naprawa będzie nas kosztować więcej, nie obawiajmy się odwołać i walczyć o lepsze pieniądze, żeby nie dopłacać do niej z własnej kieszeni. Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Ruda Śląska nie powinna wiązać się bowiem z dopłacaniem z prywatnych pieniędzy.

Napraw swój samochód w najlepszym warsztacie

Możesz naprawić swój samochód w najlepszym warsztacie, bez obawy, że będziesz musiał za to zapłacić. Wszystko dzięki możliwości naprawy bezgotówkowej. Dzięki temu umawiasz się z firmą ubezpieczeniową, w którym miejscu będziesz naprawiać swój samochód i warsztat rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem, bez konieczności przelewania pieniędzy na nasze konto, żebyśmy my musieli później płacić te pieniądze mechanikowi. Mamy pewność, że zostały użyte oryginalne części, a przy tym nie musimy przejmować się, że coś wyjdzie drożej. Oczywiście, zanim oddamy do warsztatu samochód, dokładnie musimy omówić warunki takiej bezkosztowej naprawy z ubezpieczycielem. Nie każdy ma bowiem taką usługę w ofercie, ale warto o to pytać przed wykupieniem OC, ponieważ w momencie zdarzenia jest już za późno.

Leave a Reply