Leasing Kraków: dlaczego jest tak popularny?

Leasing Kraków z roku na roku zyskuje na popularności. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że to jeden z prostszych sposobów na rozwój firmy. Zarówno samo załatwiania, jak i comiesięczne raty nie są dużym obciążeniem, ale zastanówmy się nad tym na spokojnie.

Leasing kontra kredyt

Zasadniczo można spotkać dwie różne metody finansowania: leasing i kredyt. Ten pierwszy jest częściej wybierany, ale nie brak mu wad. Przeanalizujmy na spokojnie wady i zalety tych sposobów inwestycji. Zacznijmy od formalności. Nie jest tajemnicą, że kredyt jest zdecydowanie trudniej dostać. Na samo rozpatrzenie wniosku trzeba dość długo czekać – czasem nawet kilka tygodni. Poza tym ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do placówki bankowej jest, delikatnie mówiąc, zatrważająca. Bank musi sprawdzić naszą wiarygodność finansowa. W przeciwnym wypadku nie będzie mógł udzielić kredytu. Co ważne bez podania przyczyny nasz wniosek może zostać całkowicie odrzucony. Z tego powodu lepiej złożyć dokumenty w kilku różnych instytucjach. W ten sposób zwiększymy prawdopodobieństwo otrzymania intratnej propozycji. Bez tego niewiele da się wskórać. Jeśli chodzi o leasing Kraków takiego problemu nie ma. Większość osób bez większych trudności zyskuje możliwość wzięcia danej rzeczy w leasing, a co istotne żądany przedmiot otrzymuje w zaledwie kilka godzin. Minusem leasingu jest jednak to, że przedmiot formalnie jest własnością leasingodawcy. Wprawdzie wiele firm umożliwia wykup przedmiotu umowy po skończeniu spłaty comiesięcznych rat, ale do tego czasu samochód, komputer czy też specjalistyczne sprzęty nie są naszą własnością. W przypadku ewentualnego wypadku, koszty z tytułu ubezpieczenia samochodu otrzymuje leasingodawca. W przypadku kredytu jest odwrotnie.

Na co zwracać uwagę biorąc leasing?

Choć leasing jest stosunkówo łatwo otrzymać, trzeba być czujnym i nie korzystać z oferty w pierwszym lepszym miejscu. Rynek jest bardzo zróżnicowany, a raty na ten sam produkt mogą się znacząco różnić od siebie. Dobrze więc zestawić warunki kilku różnych firm, by mieć czystą i klarowna sytuację. Tylko w ten sposób będzie można wybrać najlepiej. Warto się tym zająć, bo spłata będzie trwała co najmniej dwa lata. Trzeba więc podejść do tematu z głową i przeanalizować ile jesteśmy w rzeczywistości w stanie przeznaczyć na takie opłaty. Bez tego trudno byłoby osiągnąć sukces. Są firmy, które w jednym miejscu skupiają oferty kilku różnych instytucji. Na miejscu zestawiają warunki. W ten sposób można wybrać korzystny leasing Kraków.

Leave a Reply