Kupujesz buty motocyklowe? Postaw na jakość

dobre buty motocyklowe

Właśnie odebrałeś swój pierwszy motocykl i kompletujesz strój motocyklowy? A może chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, wtedy koniecznie przeczytaj ten tekst i znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie.

Wysoka jakość to pewne bezpieczeństwo

Pierwszą kwestią, o której chce wspomnieć, jest jakość obuwia. Kiedy wybierasz buty motocyklowe to pamiętaj o tym, aby postawić na materiały z wyższej półki. Dlaczego? Po pierwsze nie opłaca się kupować najtańszych butów ze względu na ich wykonanie. Niestety, bardzo często przy niskiej jakość obuwia, dzieje się tak, że się one rozpadają w bardzo dziwnych miejscach, przez co nie wytrzymują dłużej niż jeden sezon. Kolejnym powodem jest bezpieczeństwo. Nie oszukujmy się, ochrona stopy jest bardzo ważną kwestią. W momencie, gdy but nie jest wykonany z dobrego materiału, wtedy mamy pewność, że zapewni nam on bezpieczeństwo w razie wypadku. Nie raz dobre buty motocyklowe ochroniły stopy przed ich zmiażdżeniem, a nawet przed jej amputacją.

Jakie są rodzaje butów na rynku?

Na rynku są buty niskie lub wysokie. Te pierwsze sięgają nieco powyżej kostki przez co zapewniają mniejszą ochronę, ale za to mają bardzo wiele innych zalet. Przede wszystkim są bardzo wygodne. Poza tym są bardzo w korzystnej cenie. Warto tutaj wspomnieć o tym, że tego typu obuwie idealnie nadaje się na krótkie przejażdżki lub w momencie, gdy preferujesz spokojny styl jazdy. Jeżeli zaś chodzi o wysokie buty motocyklowe, to warto mieć przynajmniej jedną parę w szafie. Chronią one całą łydkę i goleń, czyli sięgają prawie do kolan. To zapewnia Ci maksymalną ochronę, dzięki czemu możesz rozwinąć prędkość. Ich wadą jest na pewno mniejszy komfort oraz wysoka cena. W szczególności ta druga kwestia bardzo często odstrasza potencjalnych klientów. Lepiej jest jednak kupić później buty, a porządne, w których będziesz mieć pewność, że nic Ci się nie stanie. Jeżeli zaś chodzi ofertę rynku, to producenci przygotowali obuwie do każdego stylu jazdy. W sklepach tradycyjnych, jak i internetowych, znajdziesz buty określane jako: miejskie, kowbojki/kawaleryjki, sportowe, crossowe/enduro i turystyczne. Jak widać wybór jest ogromny, dlatego dobrze jest na spokojnie podjąć decyzję i kupić buty motocyklowe po zrobieniu wcześniejszego reaserchu.