Komis samochodowy Zabrze: jak kupić auto firmowe?

komis samochodowych zabrze

Kupno samochodu firmowego nie jest prostą sztuką. Auto musi być przede wszystkim dobre technicznie. Będzie je prowadzić wielu kierowców, każdy ma inny styl jazdy. Stąd trzeba wybrać model, który będzie trwały i długo posłuży.

Reprezentatywny czy na budowę?

To podstawowe pytanie, które należy sobie zadać. Samochód trzeba dopasować do branży. Inny wymagania będzie miał właściciel firmy budowlanej, inne prestiżowego banku. W tym pierwszym przypadku samochód musi być pakowny, najlepiej dostawczy, bo będzie nim trzeba przewozić ciężkie materiały na budowę, gruz i wiele innych rzeczy. Nie musi mieć dużego silnika, bo chodzi tylko o to, by bezpiecznie dostać się z punktu A do punktu B. Są firmy, które potrzebują samochodów reprezentatywnych. To jeden z elementów, po którym klienci oceniają daną firmę. Oczywiście zależy jaka to branża. Nie byłoby wskazane, gdyby menedżerowie dobrze prosperującej jednostki z sektora finansowego przyjechali na ważną konferencję poniszczonym samochodem. Niezależnie od potrzeb pojazd musi być przede wszystkim sprawny. Jest kilka sposób na zakup: komis samochodowy Zabrze, osoba prywatna, leasing. Częstą formą jest leasing, ale to rozwiązanie wymaga comiesięcznego spłacania rat. Stąd wielu przedsiębiorców decyduje się na kupno z rynku wtórnego. Bez względu, na co się zdecydujemy, trzeba to dobrze przemyśleć, a przed kupnem zainwestować w przegląd i zweryfikować faktyczny stan pojazdu.

Na co zwracać uwagę?

Wybór samochodów jest ogromny, ale jest kilka rzeczy, którym warto się przyjrzeć. Po pierwsze przebieg – im mniejszy, tym lepiej. Kolejną kwestią jest rodzaj paliwa. Najpopularniejsze są samochody w dieslu co wynika na ogół z tego, że pojazd będzie pokonywał długie dystanse. Niektórzy do jazdy po mieście zaopatrują się w auta zasilane benzyną. To na co postawimy zależy od potrzeb, bo rzeczywiście na wielokilometrowych trasach bardziej sprawdza się diesel. Kiedy silnik już się rozgrzeje spala relatywnie mniej. Niektórzy, choć takie przypadki należą do rzadkości, inwestują w auta na gaz. W ten sposób można dużo zaoszczędzić, ale to rozwiązanie ma swoje wady, bo pojazdy z reguły szybciej się psują. Droższe są też koszty przeglądów, a średnio co pięć lat trzeba wymieniać butle z gazem. Przed kupnem warto spytać się o historię napraw. Dobrze, jeśli właściciel ma je wszystkie odnotowane w książeczce serwisowej. Przy realizacji tak dużej transakcji, podobnie jak na drodze, musi obowiązywać zasada ograniczonego zaufania. Dlatego przed zakupem samochód koniecznie trzeba oddać do mechanika, który zweryfikuje jego stan techniczny. Lepiej nabyć pojazd poprzez komis samochodowy Zabrze, niż od prywatnego właściciela, bo wówczas zyskamy gwarancję rozruchową i w razie problemów będziemy mogli zareklamować pojazd

Leave a Reply