Kaski motocyklowe Katowice, ubiór ratujący życie

kaski motocyklowe

Ilość wypadków na polskich drogach może przerażać, jest ich zdecydowanie zbyt wiele. Często jednak ofiarami wypadków stają się po prostu Ci, którzy sami nie zadbali w odpowiedni sposób o swoje bezpieczeństwo, dlatego tak ważna jest edukacja kierowców wszelkich pojazdów.

Nie trać głowy

Jeśli pracowałeś kiedyś na budowie lub jesteś lekarzem, czy ratownikiem, doskonale wiesz, jak ważna, a jednocześnie, jak podatna na urazy jest właśnie nasza głowa. Jeśli jednocześnie jesteś kierowcą jednośladu to pewnie nigdy nie wsiadasz na niego bez wyposażenia siebie i swojego pasażera w kask. Trudno jest podjąć decyzję, jaki kask wybrać, ale mamy dziś kilak porad, które na pewno to ułatwią. Przede wszystkim nie dajmy się ponieść emocjom i nie kupujmy określonego kasku tylko dlatego, że ładnie się prezentuje lub akurat jest na niego promocja. Kask musi być idealny właśnie dla nas. Musi przylegać do naszej głowy, czyli mieć odpowiedni rozmiar oraz przeznaczenie. Kask nie może być za luźny, ponieważ wtedy w razie wypadku może po prostu spaść z naszej głowy i w żaden sposób nas nie ochroni. Nie może również być za ciasny, ponieważ doprowadzi do podrażnień skóry, czy bólu głowy, który będzie nam przeszkadzał podczas jazdy. Nie decydujmy się raczej na zakup kasków używanych, ponieważ nigdy nie wiadomo, co taki kask już przeszedł w sowim życiu. A obity kask nie chroni już tak dobrze. Lepiej zainwestować w kaski motocyklowe Katowice, które posiadają wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa zgodne z najnowszymi standardami. Kupując taki kask wiemy, że jesteśmy chronieni najlepiej, jak się da.

Różne kaski, różne podróże

Jeżeli stale jeździmy z jakimś pasażerem warto również dla niego kupić dopasowany kask. Na przykład dla naszej żony, czy dziecka. Przecież bezpieczeństwo pasażera jest równie ważne, co nasze. Kaski na naszym rynku mają bardzo różne ceny, jednak starajmy się nie sugerować nimi, ponieważ wiele zależy od jakości wykonania oraz od możliwości. Niektóre kaski posiadają wyjmowaną wyściółkę, którą można wyprać, co jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ nasza głowa, zwłaszcza latem szybko się poci i kask wchłania nasz pot. Warto zadbać o higienę i prać wyściółkę regularnie. Kaski mają również różne możliwości odprowadzania wilgoci, wentylację. Zwróćmy na to uwage, ponieważ może nie wpływa to znacznie na bezpieczeństwo jazdy, ale na komfort już na pewno tak. Jeżeli nie znamy się jeszcze dobrze na kaskach, czy ogólnie na odzieży motocyklowej to zadzwońmy bądź porozmawiajmy osobiście ze sprzedawcą. Ci, którzy sprzedają kaski motocyklowe Katowice chętnie udzielą nam wskazówek i rad, ponieważ są osobami doświadczonymi w kwestii doboru wszelkich elementów garderoby na motor.

Szerokiej drogi

Mamy nadzieję, że jeśli jeszcze nie wyposażyłeś się w kask to po przeczytaniu tego krótkiego artykułu szybko to zrobisz i w ten sposób zwiększysz bezpieczeństwo na drodze. Kask to nie obciach, kask świadczy o Twojej odpowiedzialności i zdrowym rozsądku. Życzymy Ci wielu wspaniałych i bezpiecznych podróży, tak, aby zakupiony kask, nigdy Ci się nie przydał i nie musiał chronić Twojej głowy.

Leave a Reply