Kancelaria Fides Kraków: czy warto załatwiać intercyzę przed ślubem?

kancelaria fides kraków

Ślub i wspólne życie to duże zmiany w życiu. Coraz częściej pary decydują się na intercyzę. Kiedyś takie rzeczy były nie do pomyślenia. Dziś niektórzy traktują to jako przejaw troski o drugą osobę, bo w razie problemów finansowych zapewnimy płynność nie popadniemy w długi.

Intercyza: za i przeciw

Załatwienie rozdzielności majątkowej ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jak w każdej spornej kwestii i tu można znaleźć argumenty za i przeciw takiej decyzji. Należy wszystko na spokojnie przemyśleć, by nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Wiele osób uważa, że załatwianie intercyzy można odczuć jako brak zaufania co w sytuacji, kiedy planujemy wspólne życie jest trudne do akceptacji. To jednak wąski sposób myślenia, bo problem ma też drugą stronę. W razie klopotów finansowych druga osoba nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Oczywiście nie można z góry zakładać, że coś pójdzie nie tak, ale trzeba być przygotowanym na różne okoliczności. Rozdzielność majątkowa jest szczególnie polecana osobom, które planują otworzenie własnej działalności gospodarczej lub prowadzą firmę. Nigdy nie wiadomo co może się stać. Żeby nie narazić całej rodziny na długi można spisać intercyzę. Wtedy będzie można normalnie funkcjonować pomimo wszelkich niedogodności jakoś egzystować z jednej pensji. Komornik nie będzie miał prawa zabrać rzeczy od współmałżonka, bo według prawa nie jest on w żaden sposób odpowiedzialny za jego majątek. Żeby załatwić wszelkie formalności, warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników. Kancelaria Fides Kraków to idealne miejsce na załatwianie takich rzeczy.

Pamiętaj, aby spisać akt notarialny

Po załatwieniu wszelkich spraw związanych z intercyzą trzeba będzie pamiętać, by spisać akt notarialny i w przyszłości mieć prawo do dziedziczenia majątku. Inaczej zostaniemy bez niczego, bo tradycyjnie majątek i wszystko, czego małżeństwo dorobiło się podczas życia jest wspólne. Niestety, przy załatwieniu rozdzielności sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Żeby mieć prawo do nieruchomości lub innych dóbr materialnych, trzeba to prawnie uregulować. Kancelaria Fides Kraków pomaga właśnie w takich sprawach. Warto więc skonsultować z nimi wszystkie drażliwe kwestie. Niektórzy mimo wszystko są przeciwni takiemu rozwiązaniu i uważają je za przejaw skrajnego braku zaufania, bo niezależnie czy w biedzie czy w bogactwie ważne, by razem iść przez życie.

Leave a Reply