Kampery – dobry pomysł na podróż z dzieckiem

Na pewno rozważając wyjazd na wakacje kamperem zastanawiałeś się, czy jest to odpowiednia opcja na wyjazd z małym dzieckiem. Artykuł ten na pewno rozwieje twoje wątpliwości

Jak już kamperem to może gdzieś blisko

Dlaczego? Dla dziecka naprawdę nie ma żadnej różnicy czy do Włoch pojedzie zwykłym samochodem, czy kamperem. Te drugie mają kuchnię i łazienkę więc wygoda jest podobna do wynajętego pokoju, czy domku. Naprawdę nie musisz obawiać się o swoją pociechę decydując się na taki wyjazd. Dziecko szybciej przyzwyczaja się do określonych warunków, niż dorośli i na pewno nie będzie narzekać na to, że śpi w kamperze.

Jak się przygotować?

Przed wyjazdem jednak warto zadbać o dobre przygotowanie. W zależności od tego, w jakie miejsce się wybierasz musisz inaczej przygotować się do spania w kamperze. W Polsce i Skandynawii noce bywają chłodne. Warto więc wziąć dla dziecka ciepły dres i grubszy koc albo śpiwór to pozwoli uniknąć marznięcia Twojej pociechy w czasie snu. Jeżeli jedziesz na dłużej i nie masz gwarancji dobrej pogody warto przemyśleć zabranie ze sobą małego piecyka elektrycznego. Pozwoli on nagrzać szybko małą przyczepę, co przy złej pogodzie i utrzymującym się chłodzie zwiększy komfort snu. Poza tym pozwoli dosuszyć ewentualnie przemoczone rzeczy. Kampery mają tą zaletę, że można podpiąć do nich wodę i prąd, a przy dziecku będzie to wygodne rozwiązanie. Przynajmniej możesz uniknąć nocnych spacerów ze swoją pociechą do toalety, które nie są przyjemne nawet w ciepłe noce, a co dopiero jeżeli pada deszcz. Jednak musisz przygotować się również na to, że trafisz na upalną pogodę i wtedy ciepłe dresy na pewno nie sprawdzą się jako alternatywa dla piżamy.

Jakie miejsce wybrać na polu campingowym?

Przybywając na wybrane pole warto poprosić obsługę o wyznaczenie możliwie ustronnego i cichego miejsca. Czasami może się okazać to niepotrzebne, bo spokój będzie panował na całym campingu. Jednak jeżeli jedziesz za granice na naprawdę duży camping jest spore prawdopodobieństwo, że w chwili gdy będziesz chciała położyć dziecko spać na terenie pola organizowana będzie np. dyskoteka. Jeżeli poprosić o pomoc obsługę z pewnością znajdzie dla Ciebie miejsce tam, gdzie odgłosy zabawy nie będą przeszkadzać.
Kampery naprawdę nie utrudniają pobytem z dzieckiem na wakacjach. Wręcz przeciwnie. Niejednokrotnie jest to dla dzieciaków nie lada atrakcja i z takiego pobytu mogą być bardziej zadowolone niż z pobytu w hotelu.

Leave a Reply