Jak stworzyć profesjonalne CV? Przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę

profesjonanle cv

Dobrze przygotowane CV to połowa sukcesu na drodze do wymarzonej pracy. Żeby pracodawca skupił na nim swój wzrok, aplikacja musi ciekawie wyglądać. Pozwoli to wyróżnić się w tłumie. W czasach, kiedy o jedno stanowisko stara się nawet kilkaset osób jest to bardzo ważne. CV musi być jednak przemyślane i pisane pod konkretne stanowisko.

Zanim wyślesz CV, zastanów się

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas aplikacji na dane stanowisko jest wysyłanie wszędzie tego samego wzorca dokumentu. Tymczasem każde ogłoszenie ma inna specyfikę. Dla rekrutera ważne są różne umiejętności. Jedni bardziej zwracają uwagę na znajomość języków obcych, inni na cechy osobowościowe, jak np. łatwość nawiązywania kontaktów. Rzeczy, które na danym stanowisku są istotne należy szczególnie wyeksponować. Karygodnym błędem jest tworzenie sztampowego CV, które wysyłamy bez zastanowienia. Nawet na podobnym stanowisku pracodawcy mają różne podejście do kompetencji, jakie powinien mieć kandydat. Dokładne zapoznanie się z treścią ogłoszenia to połowa sukcesu. Później wystarczy wyróżnić te informacje, które są ważne dla pracodawcy. Choć ofert pracy w internecie codziennie pojawiają się setki, należy dokładnie dopasować swoją aplikację do potrzeb danej firmy. Nie warto wysyłać kilkudziesięciu CV dziennie, bo prawdopodobnie trafią one do kosza. Trzeba wybierać tylko takie propozycje, które są zgodne z naszymi kwalifikacjami. Jeśli danej firmie szczególnie zależy, by osoba ubiegająca się o posadę znała perfekcyjnie język niemiecki i miała co najmniej dwuletnie doświadczenie, to wszystkie inne aplikacje, które nie spełniają tych kryteriów będą odrzucane. Stąd tak ważne jest, by podejść do tematu z głową i zgłaszać się tylko w miejsca, w których spełniamy podane wymogi.

Zleć wykonanie profesjonalnego CV firmie

Żeby stworzyć profesjonalne CV, należy się na tym znać. W przeciwnym razie nie będziemy się w stanie wyróżnić w tłumie innych kandydatów. Aplikacja powinna mieć ciekawą szatę graficzna, a nasze atuty muszą zostać wytłuszczone. Trzeba pamiętać, że z reguły pracodawca nie czyta skrupulatnie życiorysu danej osoby, bo zwyczajnie brak mu czasu. Jeśli musi się zapoznać z kilkudziesięcioma dokumentami dziennie, to jedyne na co może sobie pozwolić jest szybkie przeskanowanie wzrokiem CV. Stąd tak ważne jest, żeby wytłuścić rzeczy, które mogą się okazać ważne dla danej firmy. Żeby skutecznie dotrzeć do rekrutera, CV musi być przygotowane z najwyższą starannością. To znacznie zwiększa szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Zlecenie wykonania CV firmie to inwestycja w siebie. Przed przystąpieniem do tworzenia dokumentu, specjalista przeprowadza z daną osobą wywiad, żeby wybadać jego mocne i słabe strony. Dopytuje się, czym dokładnie się zajmował w poprzedniej pracy, bo nie zawsze nazwa stanowiska jest adekwatna do faktycznego zakresu obowiązków. Później wszystko opisuje w dokumencie aplikacyjnym w sposób, który ma zachęcić odbiorcę. Podkreśla zalety kandydata. Tak przygotowane CV znacznie zwiększa szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy. Jest to bardzo ważne, bo rozwój zawodowy w dużej mierze przekłada się na nasze samopoczucie i zadowolenie. Jeśli praca jest areną, na której możemy się realizować i spełniać swoje ambicje, to stajemy się pewniejsi siebie. Łatwiej pokonujemy codzienne trudności i jesteśmy szczęśliwsi. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się powierzyć wykonanie CV w fachowe ręce szczególnie, kiedy tak trudno zdobyć wymarzone stanowisko.

Leave a Reply