Jak efektywnie ściągnąć internautów na swoje strony www?

 

Promowanie strony
Promowanie strony

Posiadasz stronę internetową, która jest całkiem interesująca, ale najzwyczajniej nie jest ona często odwiedzana? Cóż, nawet doskonałe strony internetowe, wcale nie muszą być zbytnio popularne. Szczególnie jeżeli działają one w tej branży, która jest bardzo mocno popularna, więc konkurencja jest wielka.

I dlatego właśnie wszelkiego rodzaju strony bądź sklepy internetowe powinny być zawsze bardzo umiejętnie reklamowane. Dobrym pomysłem jest choćby pozycjonowanie, dzięki to któremu można uzyskać sporo ruchu na własną witrynę. Jednakowoż nie jest powiedziane, że pozycjonowanie strony www jest łatwe. Na początek trzeba w bardzo umiejętny sposób zająć się optymalizacją witryny, a potem przydałoby się chociażby dodać witrynę do katalogów. Linkowanie stron nie jest zbyt łatwą czynnością, ale oczywiście możemy wszystkiego się nauczyć. Przecież praktyka czyni mistrza. Warto to zapamiętać.

Klientów do sklepu można ściągnąć z:

– wyszukiwarek internetowych, przede wszystkich z porównywarki Google

– porównywarek cen

– dzięki reklamie w serwisie Allegro.pl

– pasażów handlowych, e-centr handlowych

– katalogów sklepów

– reklamy w portalach, między innymi w Facebooku

Trzeba to jednak robić bardzo umiejętnie. Nie można powiedzieć, iż strony internetowe bez problemu się pozycjonuje, ale jeśli bardzo się postaramy, pewnie damy radę – oczywiście mowa w tym momencie o mniej obleganych słowach kluczowych – żadne tam frazy typu filmy, RTV, etc. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład otworzenie strony www, która będzie traktowała o branży, w której działamy. A więc jeśli posiadamy e-sklep z butami, jak najbardziej warto założyć witrynę internetową dotyczącą właśnie butów. Warto zamieścić na niej linki pozycjonujące, co sprawi, iż na pewno będziemy pozyskiwali dużo więcej wartościowego ruchu z wyszukiwarek internetowych.