Grafika www dla e-sklepu

Nowa grafika dla strony
Nowa grafika dla strony

Szata graficzna to pewien z najczęściej “odświeżanych” elementów serwisu. Dzięki odnowieniu layoutu, nawet bez zmian powiązanych z tworzeniem strony, można zrobić naprawdę wiele. Zmiany będą zależały niewątpliwie od stanu strony www czyli od tego, jakich tak właściwie zmian wymagamy.

Najczęściej nowy projekt strony (projekt graficzny www) montuje się na podstawie starego, wykorzystując motywy przewodnie, kolorystykę oraz wszystko, co istotne dla witryny. Kształtuje się “tuning” starej strony, aby serwis określał się nowocześniej, jednak nie stracił swojego stylu.

Jednym z wyjątków, jakie w ramach zmian często się udoskonala, jest logo strony. Istotne jest przecież, aby “podrasowane” logo nawiązywało do poprzedniego. Zwłaszcza, jeżeli nasza firma występuje na zbycie z dłuższego czasu. Dobrze przemyśleć o ulepszeniu znaku firmowego, jaki może wyglądać zbyt archaicznie. Logo istnieje naprawdę istotne, ponieważ na jego podstawie rozpoznaje się markę – pełni zatem funkcję identyfikacyjną. Grafika www strony powinna być zgodna z identyfikacją wizualną firmy. Służy to uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej i wyróżnienia jej spośród konkurencyjnych marek. Każdy element graficzny powinien być stworzony w podobnym stylu oraz kolorystyce.

Jak otworzyć własną profesjonalną i ładnie wyglądającą stronę internetową? W kilku prostych krokach można zrobić stronę, której nie powstydzi się nawet profesjonalista. Kiedy się przekonasz nie jest to nic ciężkiego i bez większych perturbacji będziesz w stanie sam zrobić to obecnie w niewielkim czasie. Do tworzenia podstawowej grafiki www na witrynę można wykorzystać np. takie programy:

  • System Zarządzania Treścią WordPress (zdecydowanie numer jeden jak chodzi o prostotę i możliwości) a jako alternatywę otoKreator Stron Internetowych
  • Platformę hostingową o12.pl

Wykorzystać należy także programy graficzne:

 

Do nowoczesnego designu i funkcjonalności, sposobu obsługi serwisu, prawdopodobnie będziemy się trochę czasu przyzwyczajać. Warto nastawiać użytkowników na zmiany, czyli np. wcześniej ich poinformować, że obecne  będziemy przeprowadzać modyfikacje graficzne.