Fotki z imprez wcale nie muszą być sztampowe. Przekonaj się o tym sam

W dobie wszechobecnych aparatów fotograficznych i migawek w telefonach komórkowych z każdej imprezy można uzyskać mnóstwo zdjęć. Nierzadko jednak okazuje się, że niewiele z nich nadaje się w ogóle do pokazania komukolwiek: są złej jakości i przedstawiają sceny w zakłamany sposób. Oczywiście nie trzeba za każdym razem zamawiać profesjonalnego fotografa, jest kilka trików, które jednak w tym pomogą.

Oświetlenie, tło i uśmiechy

Przede wszystkim zadbajmy o to, żeby w pomieszczeniu, gdzie robimy zdjęcia było dobre oświetlenie. Bardzo często okazuje się, że nasze fotki z imprez są złej jakości, ponieważ przez złe oświetlenie nie mają odpowiedniej ostrości. Mało która lampa błyskowa z telefonów komórkowych daje radę przy sztucznym świetle, ale już cyfrowe lustrzanki czy lepsze kompakty na pewno podołają zadaniu. Ważne jest również tło, im większy kontrast tym lepiej, ponieważ na szarym tle, szarzy ludzie zawsze będą się zlewać. Tutaj też światło ma znaczenie. Oczywiście nie musimy od razu przemalowywać pomieszczenia, ale zastanówmy się czy nie wywiesić np. białego prześcieradła na jednej ze ścian, żeby fotki lepiej wychodziły. Najważniejsze na wszystkich zdjęciach są uśmiechy. Niby banalne, a jednak badania dowiodły, że ludzie naturalnie uśmiechający się na zdjęciach częściej wychodzą na nich korzystniej. Dodajmy również jedną żelazną zasadę: nie robi się fotek ludziom jedzącym i pijącym, nie ma bowiem szans, żeby osoba na takim zdjęciu wyglądała normalnie, zazwyczaj ma zniekształconą twarz lub nieciekawą minę.

A może zaszaleć z gadżetami?

Ostatnio modne stały się gadżety do robienia zdjęć. Zestawy kapeluszy, przypinanych wąsów i zabawnych okularów robią furorę nie tylko wśród młodych ludzi. Dzięki temu fotki z imprez

stają się mniej sztampowe. A dodatkowo ich wykorzystanie pomoże nam, gdy nasze przyjęcie powoli będzie umierać śmiercią naturalną. Wszyscy na pewno się zaangażują i będą mieli przy tym dużo śmiechu. Takie gadżety można pozbierać wśród znajomych, wykonać samemu lub po prostu kupić. Dobrą opcją jest również wypożyczenie fotobudki, dzięki czemu nie tylko dostajemy taki zestaw w pakiecie, ale dodatkowo zdjęcia natychmiast są wywoływane i możemy się nimi cieszyć. Nie trzeba czekać aż fotograf prześle nam je parę dni później, a jeśli coś nam się nie podoba, można je od razu powtórzyć.

Leave a Reply