Drony profesjonalne wykorzystywane przy montażu filmów i materiałów telewizyjnych

Drony znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, w tym fotografii i montażu filmów. Zaopatrują się w nie producenci filmowi i montażyści, by pozwolić sobie na niestandardowe ujęcia. Na czym polega popularność tych urządzeń?

Do czego wykorzystuje się drony?

Drony umożliwiają wykonanie ujęć, których nie sposób wykonać tradycyjnymi metodami. Dzięki ich wykorzystywaniu można pozwolić sobie na zrobienie zdjęć z lotu ptaka. To bardzo ważne. W ten sposób kręcony materiał jest bardzo różny i odmienny. Można spojrzeć na sprawę z zupełnie innej perspektywy. Przypatrując się danemu wydarzeniu z góry, dostrzega się znacznie więcej. Z tego właśnie powodu drony profesjonalne są tak chętnie wykorzystywane podczas kręcenia reportaży i innych materiałów na potrzeby telewizji. Możliwości, jakie dają są niemal nieograniczone. Co ważne niektóre modele wykorzystuje się do wykonywania ujęć w trudno dostępnych miejscach, jak np. pod wodą, czy w szczelinach między skałami. Te nowoczesne urządzanie dają znacznie więcej możliwości. Dzięki nim ten sam materiał może być zaprezentowany znacznie ciekawszy sposób. Również montażyści stosują dron y profesjonalne podczas kręcenia filmów. W ten sposób mogą w zupełnie innym świetle przedstawić dany problem. Jednym słowem te nowoczesne sprzęty pozwalają na osiągnięcie efektów, które kiedyś były jedynie w sferze marzeń.

Duże możliwości, niewielkie gabaryty

Współcześnie produkowane drony profesjonalne znacznie różnią się od tych tworzonych parę lat temu. Kiedy dopiero wchodziły na rynek ich możliwości były znacznie ograniczone. Obecnie niektóre modele unoszą się w powietrzu nawet kilkadziesiąt minut, a ich udźwig to kilkanaście kilogramów. To dużo szczególnie, że kiedyś nie było takich możliwości. Kilkadziesiąt minut w powietrzu w zupełności wystarczy, by przygotować dobry materiał. W ten sposób tworzy się materiały na miarę i bardzo zróżnicowane. Oczywiście nie oznacza to, że tradycje kamery schodzą na dalszy plan. Wręcz przeciwnie. Urządzenia mają znacznie więcej możliwości co doceniają montażyści. Przy użyciu podnośnika i odpowiedniego sprzętu można stworzyć naprawdę dobry materiał, ale z drugiej strony wykorzystanie dronów bardzo go ubogaca. Najlepszym wyjściem jest więc połączenie tradycyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. To powoduje, że zainteresowanie dronami stale wzrasta. Warto dodać, że te sprzęty są coraz powszechniej dostępna. Z roku n a rok przybywa coraz więcej modeli, a jednocześnie maleje cena za pojedyncze egzemplarze. Nic dziwnego, że rynek stale się rozrasta.

Leave a Reply