Dlaczego kierowcy nie chcą serwisować samochodów w ASO? Wszystko przez mity

Mity dosięgają nie tylko warsztaty ASO, ale praktycznie wszystkie aspekty naszego życia. Niestety, wiele z nich, to wyssane z palca historię, które potrafią skutecznie zniechęcić nas do czegoś, co na dłuższą metę byłoby dla nas dobre. Tak właśnie jest z autoryzowanymi serwisami obsługi.

Mit 1: W ASO pracują sami partacze

Wiele osób uważa, że w autoryzowanym serwisie obsługi nie pracują specjaliści, a ludzie, którzy nie potrafili otworzyć własnego warsztatu, młodziki po szkole czy ci, którym po prostu się nie udało. To myślenie nie tylko złe, ale wręcz krzywdzące. Okazuje się bowiem, że pracownicy ASO są najlepiej wyszkoleni ze wszystkich, ponieważ producenci marek na bieżąco organizują im szkolenia dotyczących naprawy samochodu. Co więcej, to osoby, które na wszelkich nowinkach znają się najwcześniej i jest to ich niewątpliwy atut. Dlatego możemy być pewni, że jeśli oddajemy samochód do ASO, to będzie on naprawiony na najwyższym poziomie.

Mit 2: Z ASO korzysta się tylko wtedy, gdy ma się auto na gwarancji

To kolejny popełniany błąd. Wielu osobom wciąż wydaje się, że z autoryzowanej stacji obsługi korzystają tylko ci, którzy mają gwarancję na swój samochód. Oczywiście, jeśli mamy samochód z salonu, to niezbędna jest naprawa oraz serwisowanie naszego auta w ASO, aby nie została ona odebrana. Ale nie oznacza to, że po tym czasie nie warto dalej serwisować samochodu w tym miejscu. Będziemy dzięki temu mieli pełną historię napraw i serwisowania w książce serwisowej, a przy tym będziemy wiedzieli, że wszystko robione jest zgodnie z zaleceniami producenta naszego samochodu.

Mit 3: Serwisowanie w ASO jest bardzo drogie

To bardziej skomplikowane. Rzeczywiście, jeśli porównamy rachunek z niezależnego warsztatu z rachunkiem wystawionym przez autoryzowany serwis obsługi, za tą sama usługę, zobaczymy na tym drugi na pewno wyższą kwotę. Ale kwota ta zwróci się nam w przypadku sprzedawania samochodu. Przede wszystkim bowiem statystyki pokazują, że samochody serwisowane w ASO sprzedawane są szybciej i za lepsze pieniądze niż ich rówieśnicy serwisowani w zwykłym warsztacie. Wiąże się to z pewnością kupującego odnośnie historii auta oraz tego, że części oraz płyny używane przez nas na pewno były dedykowane naszej marce, a naprawy zrobione według zaleceń producenta, bez żadnych prowizorek. Do tego naprawy są pewne i nie trzeba ich poprawiać, a tym samym płacić za to samo dwa razy.
Już dziś umów się do ASO, aby mieć mniejsze koszty związane ze swoim samochodem: http://www.serwistoyoty.pl/przeglad

1 Comment

  1. Pingback: Czy tanie OC Gliwice różni się od swoich droższych opcji? – motoenter

Leave a Reply