Dajmy najmłodszym to, czego najbardziej potrzebują – plac zabaw budżet obywatelski

Prawidłowy rozwój dziecka jest wynikiem wielu czynników. Prócz odpowiedniej atmosfery rodzinnej i ciepła domowego ogniska potrzebne są należyte warunki, które pomagają także w czysto fizycznym rozwoju organizmu. Wiadome jest bowiem, że najmłodsi potrzebują jakościowego i bogatego w składniki odżywcze pożywienia oraz jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu. W temacie tego ostatniego możemy pomóc naszym milusińskim zwiększając w społeczeństwie świadomość potrzeby budowania jak największej ilości obiektów rekreacyjnych.

Plac zabaw – miejsce, które można odwiedzać całą rodziną

W jaki bowiem sposób inaczej wyobrazić sobie lepiej spędzone, niedzielne popołudnie niż w towarzystwie całej rodzinny na placu zabaw, znajdującym się w bezpośredniej okolicy naszego miejsca zamieszkania? Niestety, by taki stan rzeczy był bezwzględną normą każdy z nas musi postarać się. Lokalne władze bowiem często wolą większą część budżetu miasta przeznaczyć na cele inne niż plac zabaw budżet obywatelski i jest jednak sposobem, by zmusić władze to korzystnego dla naszych rodzin dysponowania publicznymi pieniędzmi.

Inicjatywy obywatelskie są ważne

Pamiętajmy także, że wiele obiektów rekreacyjnych,takich jak plac zabaw budżet obywatelski, nie powstałoby, gdyby nie inicjatywy obywatelskie. Wszyscy musimy sobie zdawać sprawę z tego, że aby w naszej okolicy działy się rzeczy pożyteczne – musimy stworzyć zgraną społeczność. Społeczność, która jest zdolny, by samodzielnie wychodzić z różnego rodzaju inicjatywami oraz sprawiać, iż władze nie mogą wobec nic przechodzić obojętnie. To my, mieszkańcy polskich miast mamy siłę zmieniać rzeczywistość na lepszą.

Zadbajmy o rozwój dzieci

Owa zmiana jest wyjątkowo istotna, gdy chodzi o naszych najmłodszych. Musimy postarać się dla nich, by władze inwestowałby fundusze w rzeczy realnie pożyteczne dla nas wszystkich. Wszakże, troska o to, by następne pokolenia miałby jak najlepsze warunki do rozwoju – jest inwestycją w naszą wspólną przyszłość. Właśnie dlatego budowanie placów zabaw jest najlepszym sposobem na ulokowanie pieniędzy, które ma do dyspozycji miasto. Pieniędzy, które właściwie należą do nas wszystkich i powinny służyć ogólnemu, społecznemu pożytkowi.

Leave a Reply