Campery wynajem – czy warto postawić na tą opcję?

Chociaż jeden raz w roku każdy na co dzień pracujący człowiek pragnie wyjechać na wymarzony urlop i odpocząć od męczącej codzienności. Nie trzeba tłumaczyć jak ważny jest odpoczynek i czas na regeneracje sił dla organizmu człowieka. Sposobów na odpoczynek podczas urlopu jest wiele i tak naprawdę każdy sam wybiera ten, który najbardziej mu odpowiada.

Jakie masz opcje?

Dla jednych ważne są luksusowe warunki zakwaterowania oraz ogrom atrakcji turystycznych. Jednak jest również grupa ludzi, która preferuje odpoczynek na łonie natury. Często wiąże się to z nocowaniem w namiocie, jednak jeśli ma to być dłuższy wyjazd to z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie wynajem campera. Standard wczasów w camperze jest znacznie lepszy niż w namiocie, ponieważ większość z nich wyposażona jest w aneks kuchenny oraz łazienkę i wygodne spanie. Są jednak jeszcze bardziej komfortowe campery, który wręcz można nazywać domami na kółkach, ponieważ posiadają w swojej przestrzeni nawet takie pomieszczenia jak salon, a ich rozmiar jest równy rozmiarowi autokaru. To co pewnie odstrasza większość ludzi to cena camperów, ponieważ nie należy ona do najniższych, a nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego pojazdy. Jednak jeśli mamy zamiar wyjeżdżać na wakacje camperem tylko raz w roku nie jest opłacalnym kupowanie go.

A może wynajem?

Jeśli interesują nas campery wynajem ich będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Istnieje wiele firm, które świadczą usługi wynajmu tego typu pojazdów. Średnio cena wynajmu takiego campera na dobę waha się w okolicy pięciuset złotych, lecz jest to uzależnione od rozmiaru pojazdu i jego wyposażenia. Już na pierwszy rzut oka widać, że bardziej opłacalnym będzie wynajem campera na weekendowy wypad niż kupowanie go na własność. Campery wynajem zwykle są wyposażone w lodówkę z zamrażarką, kuchenkę i piekarnik gazowy, panele słoneczne, które dostarczają energię elektryczną, klimatyzację, ogrzewanie, zbiorniki na wodę i wiele innych udogodnień. Wakacje spędzone pod dachem takiego campera mają swój wyjątkowy urok i z pewnością na długo pozostaną w pamięci.