Balerinki damskie markowe, designerskie, czy te najprostsze?

balerinki damskie

Z balerinami jest, jak ze wszystkimi innymi ubraniami, czy butami, można kupić je dosłownie wszędzie, a ich ceny są tak zróżnicowane, ze czasem ciężko zdecydować się, które tak naprawdę są tymi, jakie powinniśmy zakupić.

Kto broni marki

Najdroższe ubrania lub buty to, oczywiście te, które są sygnowane najbardziej znanymi nazwiskami w świecie mody: Chanel, Dior, D&G i wielu innych. W Polsce spotykane jeszcze bardzo rzadko, każde otwarcie butiku to sensacja, a klientów takich sklepów tez niewielu, ponieważ bogaci to jednak bardzo umiarkowana część naszego społeczeństwa. A takie buty lub ciuchy potrafią kosztować od kilkuset złotych za drobne dodatki do nawet kilkudziesięciu tysięcy za płaszcze, czy torebki. Skąd taka cena i czy naprawdę warto kupić na przykład balerinki damskie za takie pieniądze? Sa ludzie, którzy cały czas przekonują nas, że owszem warto. Ich głównym argumentem jest porównanie jakości tych wyrobów z innymi. Prawda, zazwyczaj do produkcji są tu używane tkaniny z najwyższej półki, słabo dostępne i bardzo drogie. Ale nie można powiedzieć, że jest tak zawsze, ponieważ również wielkie marki zaczynają w swoich projektach wykorzystywać najtańsze materiały. Skoro o projekcie mowa to to drugi argument obrońców marek. Projekt jest wyjątkowym pomysłem, wizją artystyczną, czymś niepowtarzalnym, tylko, czy naprawdę niepowtarzalnym? Owszem, istnieją edycje limitowane produktów, które rozchodzą się na przykład w kilkudziesięciu egzemplarzach na cały świat. Wtedy można mówić o oryginalności, ale coraz częściej jednak również te ubrania są produkowane wręcz seryjnie i w pewnych kręgach nie trudno spotkać kogoś ubranego w to samo, co my.

Najważniejsze cechy obuwia

Nigdy fani markowych ubrań nie przekonają ich przeciwników ani odwrotnie. Obiektywna prawda jest taka, że koszta produkcji poszczególnych wyrobów są dużo niższe, niż ich ostateczna cena. Ale czy można wycenić wartość dodaną tych przedmiotów? Podnoszą one nasz prestiż społeczny, a w pewnych grupach społecznych jest to niezwykle ważne, nie ma możliwości, abyśmy zostali zaakceptowani przez daną społeczność, jeśli zrezygnujemy z odpowiedniego ubioru. A więc wtedy balerinki damskie możemy kupować tylko od Chanel, a dżinsy od D&G. Skomplikowane relacje społeczne i wygórowane wymogi w niektórych grupach prowadzą do tego, że ludzie nadal chętnie kupują tego typu produkty i płaca za nie naprawdę duże pieniądze. Firmy odzieżowe mają się dobrze i tak kręci się ten biznes.

Alternatywny wybór

Jednak nie dajmy się zwariować i nie zazdrośćmy ludziom, których stać na takie markowe ubrania. Nasze wybory odzieżowe mogą być równie trafne, nawet jeśli wydamy o kilkaset złotych mniej. Najważniejsze jest przecież wyczucie stylu i odpowiednie dobranie stroju do okazji oraz do naszej sylwetki. Jeśli ktoś tego wyczucia nie posiada to nawet za duże pieniądze nie będzie w stanie ubrać się tak, by dobrze wyglądać.

Leave a Reply