Auta używane Gliwice: uważaj na okazje

Rynek samochodów używanych jest bardzo rozległy. Co chwilę pojawiają się nowe oferty i okazyjne ceny. Sprzedawcy kuszą, że specjalna promocja jest tylko dziś, a jutro samochód będzie już znacznie droższy. Takie chwyty działają, bo wiele osób decyduje się na szybkie sfinalizowanie transakcji. Niestety, potem tego żałują, bo samochód nie jest warty nawet połowy zainwestowanej kwoty.

Nie kupuj w ciemno

Żeby nie dać się oszukać i nie kupić samochodu w opłakanym stanie, uważajmy na okazje. Bardzo często mogą się one okazać fatalne w skutkach. Często nieuczciwi sprzedawcy zarzucają nas licznymi promocjami, które niestety są pułapką, bo często auta używane Gliwice wymagają wytężonej pracy i wielu napraw. Oczywiście nie należy z góry zakładać, że każdy kto proponuje atrakcyjną cenę ma złe intencje, ale powinniśmy się zastanowić zanim wręczymy komuś nasze pieniądze. Przede wszystkim wypytajmy się o historię serwisową samochodu, dowiedzmy się, czy naprawy były wykonywane w punktach ASO, a na koniec skorzystajmy z przeglądu, żeby zweryfikować faktyczny stan techniczny. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybrać w tym celu profesjonalny zakład, który dysponuje urządzeniami diagnostycznymi dobrej jakości. W ten sposób zyskamy pewność, że ocena mechanika będzie poprawna i odda nam prawdziwy obraz. Jeśli okaże się, że coś wymaga naprawy będzie można negocjować stawkę. Dodatkowo zanim zdecydujemy się na sfinalizowanie transakcji dobrze jest dowiedzieć się, czy możemy liczyć na gwarancję rozruchową po kupnie takiego pojazdu i ile ona trwa. Tym bardziej, że niektórzy dealerzy dają aż rok czasu, żeby sprawdzić stan pojazdu i w razie problemów moc go zareklamować. To wystarczający okres czasu, żeby zweryfikować, czy kupione auta używane Gliwice rzeczywiście są w dobrym stanie.

Poproś o radę fachowca

Na oglądanie samochodu dobrze jest wybrać się z doświadczona osobą, która zna się trochę na branży motoryzacyjnej i będzie mogła podpowiedzieć, czy warto inwestować pieniądze w dany pojazd. To bardzo ważne, ale niestety nie wszyscy mają kogo poprosić o tego typu przysługę. Jeśli nie możemy liczyć na pomoc znajomych, wybierzmy dobrego dealera, który istnieje na rynku co najmniej kilka lat. Wprawdzie pewności nigdy nie będziemy mieć, ale przynajmniej możemy zminimalizować ryzyko kupienie felernego modelu. Sprzedawca, który istniej na rynku tyle czasu z reguły jest uczciwy. Inaczej nie utrzymałby się tyle w branży, bo złe opnie bardzo szybko się roznoszą i klienci będą omijać dany zakład szerokim łukiem co oczywiście przełoży się na obroty. Poza tym warto porozmawiać ze sprzedawcą i podpytać go o różne kwestie techniczne, by pomógł nam wybrać najlepszy na nasze potrzeby samochód. Dobry dealer będzie wiedział o czym mówi i już po kilku minutach dyskusji poznamy czy mamy do czynienia z profesjonalistą, czy z krętaczem, który liczy tylko na szybki przypływ gotówki.

Leave a Reply